Prosinec 2009

Přání

31. prosince 2009 v 20:08
Brzo bude novej rok 2010, tak vám přeju všechno dobrý, ať vám vydržej všechny vaše předsevzetí a splní se vám i ta nejtajnější přání ^_^. Hodně dobrých anime a mang co si skouknete a přečtete a i nějaký to štěstí navrh =o) přeje všem hodným lidem, kteří si to zaslouží vaše Jajinka


kreslení očí

31. prosince 2009 v 12:37 Manga

žánry mangy

31. prosince 2009 v 11:44 Manga
MANGA PRO CHLAPCE A DÍVKY
Postavy se kterými se ztotožňujeme a chceme se jimi stát, jsou ty nejoblíbenější a nejúspěšnější. V rámci mangy je pak mnoho ustálených témat, která lze v zásadě rozdělit do dvou základních kategorií. Manga pro chlapce a dívky.

ŠÓNEN (manga pro chlapce)
Mezi nečastější témata patří např toto - uzavřený, samotářský kluk nebo holka se chce změnit a být silný v bojovém umění. Proto trénuje, bojuje, vyhrává i prohrává a tím získává cenné životní zkušenosti.

Postavy v chlapeckých mangách
jsou často svalnatí drsňáci. Této
charakteristice odpovídá i hrubý styl
kresby, který se k tomu hodí.
ŠÓDŽO (manga pro dívky)
Mladá dívka nebo chlapec se s někým setká a zamiluje se. Následují zklamání, rande , potíže, ale nakonec to všechno dobře dopadne =o)
Jemné linky, velké
oči a splívavé látky
se obvykle objevují
v manze určeným ženám a dívkám. Postavy jsou půvabné, obklopené kvítky či květinami, které mají navodit pocit elegance a krásy, zároveň
však nesou zvláštní symboliku, která vypovídá o povaze postav.


DOJINSHI
Mangy, nebo novely, které vydávají lidé, kteří chtějí prorazit nebo vydávají věci na vlastní pěst, aniž by byli někde trvaleji zaměstnaní. Většinou jsou vydávany amatéry, ale kolikrát se připojí i profesionálové, kteří chtějí své věci publikovat také jinak. Faktem ovšem zůstává, že nejvíce populární Dojinshi jsou právě ty, které mají příběh s některými již existujícími postavami z populárních anime/mang. Existují vtipné Dojinshi, Dojinshi bez jakýchkoliv párů. Ale i tak, nejrozšířenější jsou právě yaoi (láska mezi dvěma kluky) a yuri (láska dvou holek), stejně jako různé páry, na které jsou pouze náznaky. Spousta z nich jsou až od 18 let, protože obsahují spoustu sexuálních scén. Dojinshi psala i Rumiko Tahakashi tvůrkyně Inuyashi.

Tady napíšu žánry, ale jenom stručné info - Action (akce), Adult (pro dospělé), Adventure (dobrodružství), Comedy (komedie), Dojinshi, Drama, Echi (kluk obklopený partou holek), Fantazy, Gender Bender (např. holka se vydává za kluka, aby mohla studovat na univerzitě...) Harem (podobně jako echi), Reverse Harem (žena obklopena hodně muži), Historical (o minulosti najdeme zde samuraje), Horror, Josei (komix pro dámy od 18+), Lolicon (tvrdší echi), Martial arts (bojová umění), mature (pro 18+), Mecha (Roboti, střílení... a možná přijde později i apocalypsa),
Mystery (záhadný děj), One shot (opak série), Psychological (psychologický - hlavní hrdina se stává šílencem), Romance - Romantika, School life (studentský život),
Sci-fi, Seien (komix pro muže od 18+), Shotacon (obdoba Liliconu), Shojo (šodžo), Shojo Ai (dívčí láska v jemější podobě), Shounen (šónen), Shounen Ai (chlapecká láska v jemnější podobě), Slice of Life (cesta životem), Smut (pornografie), Sports (o sportu), Supernatural (nadpřirozeno), Tragedy (tragédie), Yaoi (láska dvou kluků), Yuri (láska dvou holek)


co je to manga?

28. prosince 2009 v 13:32 Manga
MANGA (漫画)
je velmi dynamický druh komixu, tedy vzrušujícího výtvarného vyjádření určitého příběhu. Je velmi úspěšnou uměleckou formou.

ZNAKY MANGY A ANIME
Manga - bývá nejčastěji černobílá, postavy mají velké výrazné oči a malý špičatý nos. Manga kresba se provádí tuší. Někteří autoři však mají zcela odlišný styl (i reálné proporce) postav kresby i techniku (pastel, akvarel). Charakteristické pro tento způsob malby jsou sebejisté tahy, čisté linky, disproporčně zobrazené postavy, méně barevných přechodů na úkor šrafování.

Anime - typickými znaky anime jsou pestré barvy vlasů a jasné osvětlení je tedy barevné

ANIME A MANGA
Anime je termín, který se někdy s mangou hodně spojený. Populární mangy se totiž často stávají náměty pro anime seriály nebo filmy někdy se v rámci licence přidají ještě videohry. Občas, ale jen velmi zřídka je manga vytvořena na základě původního animovanýho filmu/seriálu, který si fanoušci oblíbili.

MANGA NA ZÁPADĚ
někteří příznivci mangy se k tomuto japnskému výtvarnému stylu a komiksům dostali prostřednictvím videoher, anime, či kreslených pohádek a pořadů. jiní si o ní přečetli v časopise nebo viděli postavy z oblíbených pořadů v obchodě s komiksy. manga je velmi živý, neotřelý způsob vyprávění, zcela odlišný od tradičního západního komiksu. Lidem, kteří toho o manze ještě moc nevědí, mohou často unikat důležité detaily. samotný termín manga se nevztahuje na jediný žánr, nýbrž odkazuje na mnoho různých stylů, metod vyprávění, spádů děje či způsobů vyjadřování emocí. užívá k tomu neobvyklé a zcela abstraktní vizuální způsoby vyjadřování myšlenek, na kterých se podílejí i postavy. Původně se většina mang překládá z japonských originálů a prostřednictvím ostatních jazyků se pak dostává k ostatním fanouškům.

MOŽNOSTI MANGY
Manga může vyprávět celou škálu příběhů, od akčních příběhů sportu až po romantické drama.
Prostředí je také velmi komplexní a fantastické - zve nás do budoucnosti, kterou bychom jinak nikdy nepoznali. Na jediné stránce třeba najdete exotickou architekturu země, ve které jste nikdy nebyl, přitom okénko pro vyjádření emoce může tvořit jednoduchá značka, anebo naopak složité znaky. Seznam by byl nekonečný - neexistují zde totiž žádné skutečné hranice!

Mluví to sice anglicky, ale jde hlavně o to co kreslí ne =oD


Chibíci

26. prosince 2009 v 19:58 Obrázky KHR

Yusukeho parta

26. prosince 2009 v 17:08 Yu yu hakusho


Bad Luck - písničky

22. prosince 2009 v 21:36 Gravitation
Blind Game Again

Glaring Dream

Rage Beat

recenze 3

22. prosince 2009 v 20:10 Gravitation
I když na takovýhle styl anime nekoukám, tak tohle mě dokonce i bavilo XD.

Mladý růžovlasý kluk jménem Shindo Shuichi (moc hezky zpívá), který chce být zpěvákem založí se svým kamarádem Hiroshi Nakanem (říkají mu Hiro) kapelu Bad Luck. Shuichi chce být stejně dobrý zpěvák jako jeho idol zpěvák Ryuichi Sakuma (nejsympatičtější postava z tohohle anime XD). Jednou v noci se snaží Shuichi napsat text k písničce a potká Yuki Eiriho do kterého se zamiluje. (ten je chladný se smutnou minulostí). Tohle anime má i dvě OVA a tam má Shuichi červený vlasy se zelenýma očima


hustej opening XD

21. prosince 2009 v 20:13 Naruto
tak tohle mě teda dostalo je to fakt pěkně zpracovaný...XD

recenze 2

21. prosince 2009 v 18:53 E21 recenze
PŘÍBĚH:
Hlavní hrdina se jmenuje se Kobayakawa Sena a každý ho na základce využíval. Nesnáší bolest a tak vždycky posloužil..., ale když nastoupil na střední školu pomocí své jediné kamarádky Mamori (dalo by se říct ochránce seny) chtěl se (jak už to tak bývá) změnit jenže tři típci (Hiruma je později pojmenuje Huh huh bratři proč? to uvidíte XD) z něho chtěli udělat zase služku, jenže Sena měl jednu neobvyklou vlastnost. Dokázal běžet rychlostí světla a kličkovat mezi lidmi jako by tam ani nebyli. Tohoto talentu si všiml Hiruma druhák na škole do které sena chodí (Deimon high school). Tahle škola má družsto Amerického fotbalu a jeho kapitán je kdo jiný než Yoichi Hiruma. Hiruma je ten typ který by vás zastřelil a nic by si z toho nedělal... Je to totální ďábel dokonce i zhledem XD. Donutí Senu aby se stal jejich Quarterbackem (nechtějte po mě významy věcí jako je Quarterback, protože takovej znalec zase nejsem XD, ale tak na pochopení Quarterback běží s míčem v ruce, a pak ten míč přehodí přez nějakou tu tyč tam...XD ). Protože Hiruma nechce aby se někdo dověděl Senovu pravou identitu (jeho beh se rovná profesionálům a ví jaké by to mělo následky...) dal mu kricí jméno Eyeshield 21 a starou helmu se zeleným sklíčkem.
____________________________________________________________________________

MŮJ NÁZOR:
Tomuhle anime jsem se vždycky snažila vyhnout velkym obloukem, protože já a sport... to nejde dohromady XD a tohle je celý o sportu, ale...jednou, když jsem se nudila a neměla jsem na co koukat tak jsem zkusila jeden díl no a co se stalo pak nechtějte vědět XD byla jsem total nadšená a pustila si hned další díl. Rozhodně doporučuju nudit se rozhodně nebudete ^^
____________________________________________________________________________

ŽÁNR:
Sportovní, Shonen,
____________________________________________________________________________

POČET DÍLŮ:
145
____________________________________________________________________________


vánoce ^^

19. prosince 2009 v 18:33
kawai ^_^

vánoce přicházejí ...

19. prosince 2009 v 18:30 ostatní anime obrázky
Protože Vánoce jsou už za dveřmi a jsou to první Vánoce tohodle blogu ^^, tak si to zaslouží oslavit spousty Vánočních obrázků a jedním videm ^^
a tady videjko z Chrono Crusade (veselí)^^

Veselé Vánoce ^^

19. prosince 2009 v 17:26 Naruto

Hiei

18. prosince 2009 v 12:35 Yu yu hakusho
XD

Youko Kurama

17. prosince 2009 v 22:30 Yu yu hakusho
Asi jsem se zamilovala XD

Kuruma

17. prosince 2009 v 22:25 Yu yu hakusho

recenze1

17. prosince 2009 v 22:22 Yu yu hakusho
U tohohle anime si na první pohled všimnete zastaralé grafiky (není se čemu divit je to z roku 1992), když se tímhle nenecháte odradit, zjistíte, že je to uplně svělí anime a scény z něj se i okopírovali do hodně filmů (říká vám něco Metrix ?). Yusuke Urameshi je hlavní hrdina rád se pere a dokonce se z něj stane na chvílku duch. Později si získá skvělou partu na kterou prostě nemůžete zapomenout tvoří ji kromě Yuskeho ještě Kuwabara (do všeho je hrr a má hrozný háro XD) Hiei ( démon malej, ale šikovnej XD umí bojovat s katanou a je hodně rychlej, Kurama ( má fakt originální a účiné zbraně z rostlin než se stal člověkem, tak byl liščí démon do kterého se dokáže proměnit i teď <3)

amv