Manga

Kreslení draka

28. prosince 2010 v 11:26
tak tomu říkám nádhera *o*
PS: kreslit začne až dýl, tak vydrže... ;)

manga výběr

15. května 2010 v 11:20
§
Vysvětlivky......................Návody...................Manga rozcestník

kreslení očí

31. prosince 2009 v 12:37

žánry mangy

31. prosince 2009 v 11:44
MANGA PRO CHLAPCE A DÍVKY
Postavy se kterými se ztotožňujeme a chceme se jimi stát, jsou ty nejoblíbenější a nejúspěšnější. V rámci mangy je pak mnoho ustálených témat, která lze v zásadě rozdělit do dvou základních kategorií. Manga pro chlapce a dívky.

ŠÓNEN (manga pro chlapce)
Mezi nečastější témata patří např toto - uzavřený, samotářský kluk nebo holka se chce změnit a být silný v bojovém umění. Proto trénuje, bojuje, vyhrává i prohrává a tím získává cenné životní zkušenosti.

Postavy v chlapeckých mangách
jsou často svalnatí drsňáci. Této
charakteristice odpovídá i hrubý styl
kresby, který se k tomu hodí.
ŠÓDŽO (manga pro dívky)
Mladá dívka nebo chlapec se s někým setká a zamiluje se. Následují zklamání, rande , potíže, ale nakonec to všechno dobře dopadne =o)
Jemné linky, velké
oči a splívavé látky
se obvykle objevují
v manze určeným ženám a dívkám. Postavy jsou půvabné, obklopené kvítky či květinami, které mají navodit pocit elegance a krásy, zároveň
však nesou zvláštní symboliku, která vypovídá o povaze postav.


DOJINSHI
Mangy, nebo novely, které vydávají lidé, kteří chtějí prorazit nebo vydávají věci na vlastní pěst, aniž by byli někde trvaleji zaměstnaní. Většinou jsou vydávany amatéry, ale kolikrát se připojí i profesionálové, kteří chtějí své věci publikovat také jinak. Faktem ovšem zůstává, že nejvíce populární Dojinshi jsou právě ty, které mají příběh s některými již existujícími postavami z populárních anime/mang. Existují vtipné Dojinshi, Dojinshi bez jakýchkoliv párů. Ale i tak, nejrozšířenější jsou právě yaoi (láska mezi dvěma kluky) a yuri (láska dvou holek), stejně jako různé páry, na které jsou pouze náznaky. Spousta z nich jsou až od 18 let, protože obsahují spoustu sexuálních scén. Dojinshi psala i Rumiko Tahakashi tvůrkyně Inuyashi.

Tady napíšu žánry, ale jenom stručné info - Action (akce), Adult (pro dospělé), Adventure (dobrodružství), Comedy (komedie), Dojinshi, Drama, Echi (kluk obklopený partou holek), Fantazy, Gender Bender (např. holka se vydává za kluka, aby mohla studovat na univerzitě...) Harem (podobně jako echi), Reverse Harem (žena obklopena hodně muži), Historical (o minulosti najdeme zde samuraje), Horror, Josei (komix pro dámy od 18+), Lolicon (tvrdší echi), Martial arts (bojová umění), mature (pro 18+), Mecha (Roboti, střílení... a možná přijde později i apocalypsa),
Mystery (záhadný děj), One shot (opak série), Psychological (psychologický - hlavní hrdina se stává šílencem), Romance - Romantika, School life (studentský život),
Sci-fi, Seien (komix pro muže od 18+), Shotacon (obdoba Liliconu), Shojo (šodžo), Shojo Ai (dívčí láska v jemější podobě), Shounen (šónen), Shounen Ai (chlapecká láska v jemnější podobě), Slice of Life (cesta životem), Smut (pornografie), Sports (o sportu), Supernatural (nadpřirozeno), Tragedy (tragédie), Yaoi (láska dvou kluků), Yuri (láska dvou holek)

co je to manga?

28. prosince 2009 v 13:32
MANGA (漫画)
je velmi dynamický druh komixu, tedy vzrušujícího výtvarného vyjádření určitého příběhu. Je velmi úspěšnou uměleckou formou.

ZNAKY MANGY A ANIME
Manga - bývá nejčastěji černobílá, postavy mají velké výrazné oči a malý špičatý nos. Manga kresba se provádí tuší. Někteří autoři však mají zcela odlišný styl (i reálné proporce) postav kresby i techniku (pastel, akvarel). Charakteristické pro tento způsob malby jsou sebejisté tahy, čisté linky, disproporčně zobrazené postavy, méně barevných přechodů na úkor šrafování.

Anime - typickými znaky anime jsou pestré barvy vlasů a jasné osvětlení je tedy barevné

ANIME A MANGA
Anime je termín, který se někdy s mangou hodně spojený. Populární mangy se totiž často stávají náměty pro anime seriály nebo filmy někdy se v rámci licence přidají ještě videohry. Občas, ale jen velmi zřídka je manga vytvořena na základě původního animovanýho filmu/seriálu, který si fanoušci oblíbili.

MANGA NA ZÁPADĚ
někteří příznivci mangy se k tomuto japnskému výtvarnému stylu a komiksům dostali prostřednictvím videoher, anime, či kreslených pohádek a pořadů. jiní si o ní přečetli v časopise nebo viděli postavy z oblíbených pořadů v obchodě s komiksy. manga je velmi živý, neotřelý způsob vyprávění, zcela odlišný od tradičního západního komiksu. Lidem, kteří toho o manze ještě moc nevědí, mohou často unikat důležité detaily. samotný termín manga se nevztahuje na jediný žánr, nýbrž odkazuje na mnoho různých stylů, metod vyprávění, spádů děje či způsobů vyjadřování emocí. užívá k tomu neobvyklé a zcela abstraktní vizuální způsoby vyjadřování myšlenek, na kterých se podílejí i postavy. Původně se většina mang překládá z japonských originálů a prostřednictvím ostatních jazyků se pak dostává k ostatním fanouškům.

MOŽNOSTI MANGY
Manga může vyprávět celou škálu příběhů, od akčních příběhů sportu až po romantické drama.
Prostředí je také velmi komplexní a fantastické - zve nás do budoucnosti, kterou bychom jinak nikdy nepoznali. Na jediné stránce třeba najdete exotickou architekturu země, ve které jste nikdy nebyl, přitom okénko pro vyjádření emoce může tvořit jednoduchá značka, anebo naopak složité znaky. Seznam by byl nekonečný - neexistují zde totiž žádné skutečné hranice!

Mluví to sice anglicky, ale jde hlavně o to co kreslí ne =oD
 
 

Reklama